poniedziałek, 22 października 2007

Druzgocąca porażka PiS w Anglii

PAP 19:55

Polacy w Anglii w większości głosowali na PO. W Anglii w niedzielę w 16 obwodowych komisjach wyborczych na kandydatów PO do Sejmu i Senatu oddano średnio 62% głosów, a na PiS - ok. 11%. Do wyborów zarejestrowało się 41.239 osób, a głosowało 30.852 - poinformował konsul generalny RP Janusz Wach, zastrzegając, iż są to własne wyliczenia konsulatu, a nie dane Państwowej Komisji Wyborczej. Najwięcej głosów - ponad 5 tys. - oddano w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w zachodnim Londynie, konsulacie generalnym RP, ambasadzie RP i w Manchesterze. Najmniej na wyspie Jersey - 205.

Cztery komisje obwodowe utworzono w Londynie, 10 w Anglii (Southampton, Birmingham, Ipswich, Cambridge, Bristol, Bournemouth, Peterborough, Newcastle upon Tyne, Manchesterze, Hull) oraz po jednej w Cardiff (Walia) i na Jersey. Głosowano w ośrodkach parafialnych, klubach polskich i przedstawicielstwach dyplomatycznych. Konsulat Generalny w Edynburgu odpowiadał za wybory w trzech komisjach obwodowych w Szkocji (Edynburg, Glasgow, Inverness) oraz w Belfaście (Irlandia Płn.), a konsulat w Dublinie - w trzech komisjach w Irlandii (Dublin, Limerick i Cork). Do godziny 18.00 czasu lokalnego nie udało się zdobyć wyników głosowania z Irlandii, gdzie do wyborów zarejestrowało się ok. 20 tys. Polaków, z tego blisko trzy czwarte w Dublinie. (ak)

I pomyśleć, że ja też oddałam swój głos!!! Było warto namarznąć się w kolejce. W tym wszystkim najważniejsze jest chyba jednak to, że po raz kolejny mogliśmy doświadczyć determinacji Polaków, żeby jednak coś zmienić. I to się liczy. Spróbujmy jak to będzie z nowymi ludźmi u władzy - dajmy im zwyczajnie szansę i może coś się naprawdę zmieni. Przynajmniej choć trochę może mniej będzie nienawiści i oskarżeń, skupiania się na rozliczaniu przeszłości a nie patrzenia w przyszłość.

A poza tym, Natlka bardzo dziękuje Ci bardzo za zdjęcie z mojego telefonu usługi "codzienny podsłuch obywatelski". Jakoś właśnie tak mi ostatnio coś niepokojąco szumiało:)

2 komentarze:

jamboman pisze...

Szacunek dla głosujących z taką determinacją!! Skoro żyjemy w epoce obrazu, zapraszam na niezły filmik:
http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,4605967.html

Emma pisze...

Ciiisza jakas...